Hybridní ventilátory a ventilační turbíny - dotazy a odpovědi

Často se ptáte na :


Jaký je rozdíl mezi HV 16 a HV 14/355 ?

Hybridní ventilátor HV 16/400 není vybaven stavitelným hrdlem ani základnou. Nutno osadit na předem připravené potrubí nebo základnu. Při pohonu el. motorkem je výkon HV 14 - 510m3/h. a u HV 16 je to cca 1.470m3/h.. HV 16/400 lze ovládat pomocí spínače, teplotním,tlakovým nebo vlhkostním čidlem nebo časovým spínačem. HV 10 a HV 14 jsou ovládány snímačem otáček.

Pokud turbína odvětrává nepřetržitě, jak mám regulovat množství odsávaného vzduchu ?

Výkon ventilační turbíny lze celkově regulovat klapkou ( elektrická nebo mechanická ), ale tento způsob se používá hlavně při odvětrávání sportovních hal, velkokapacitních seníků nebo skladů všeobecně.  V panelových domech doporučujeme výměnu větracích mřížek, které většinou nejsou regulovatelné, za nové, které se dají regulovat, aby hlavně v zimním období nedocházelo k zbytečnému odvětrání teplého vzduchu z
prostor hygienického zázemí.

Ventilační turbína a hybridní ventilátor, jaký je rozdíl ?

Klasická turbína je poháněna pouze větrem, v případě bezvětří je odvětrání stoupaček pouze komínovým efektem. Hybridní ventilátor je vybaven elektrickým motorkem a snímačem otáček, který v případě bezvětří zapne elektrický motorek a ten roztočí hlavici turbíny.

Jaký je rozdíl mezi Vámi nabízenou ventilační turbínou a odvětráním, které máme na střeše ?

Většina panelových domů je vybavena centrálním odsáváním. Toto centrální odvětrání je aktivováno z jednotlivých bytů
a odvětrává veškeré hygienické zázemí bytů v paneláku. Je velmi výkonné, ale často je spouštěno pouze kvůli odvětrání menšího počtu bytů, a proto je neekonomické. Ventilační turbína průběžně odvětrává celou stoupačku zdarma - pohání jí vítr.

Jaká je servisní náročnost ventilační turbíny ?

Ventilační turbíny jsou vyráběny jako bezúdržbové. Jsou osazeny kvalitními ložisky od firmy SKF  s životností cca 40 let.
Tato ložiska lze měnit. Doporučujeme pouze občasnou vizuální kontrolu, zda nedošlo k fyzickému poškození hlavice turbíny.

 

 
© 1992-2014 REA COMPANY  |  Powered by REA COMPUTER  |  Všechna práva vyhrazena.